QuantHockey logo QuantHockey.com - NHL-tilastot

Montreal Canadiens - Hyökkääjätilastot runkosarjassa 1973‑74

Kopioi taulu
#IkäNimiPPOMSPRM+/-YVAVVMM/OS/OP/O
135CAFrank MahovlichH7131498047168230.4370.6901.127
230CAYvan CournoyerH67403373181610090.5970.4931.090
327CAPete MahovlichH78363773122427470.4620.4740.936
428CAJacques LemaireH6629386710410070.4390.5761.015
522CAGuy LafleurH7321355629103120.2880.4790.767
637CAHenri RichardH751936552871030.2530.4800.733
723CAChuck LefleyH742331543491220.3110.4190.730
821CASteve ShuttH7015203517193010.2140.2860.500
922CAMurray WilsonH721714312640040.2360.1940.431
1031CAClaude LaroseH391772452111010.4360.1790.615
1133CAJim RobertsH678162439270120.1190.2390.358
1223CAYvon LambertH60610164250000.1000.1670.267
1321CADave GardnerH3111011240000.0320.3230.355
1420CABob GaineyH66371034-90000.0450.1060.152
1520CAGlenn GoldupH60000-10000.0000.0000.000

Käynnissä olevan NHL-kauden tilastot päivitetty viimeksi: Huhtikuu 17, 2014