QuantHockey logo QuantHockey.com - NHL-tilastot

Manitobassa syntyneiden NHL-pelaajien tilastot runkosarjassa 1959‑60

Kopioi taulu
#IkäNimiPPOMSPRM+/-YVAVVMM/OS/OP/O
127MBAndy BathgateH70264874280.3710.6861.057
230MBAndy HebentonH7019274640.2710.3860.657
326MBEric NesterenkoH61132336710.2130.3770.590
431MBTom JohnsonP6442529590.0630.3910.453
523MBAb McDonaldH6891322260.1320.1910.324
625MBRobert KabelH4451116320.1140.2500.364
729MBJack BownassP37257340.0540.1350.189
824MBArt StrattonH1825720.1110.2780.389
921MBMel PearsonH23156130.0430.2170.261
1030MBJoe CrozierP503320.0000.6000.600
1118MBDallas SmithP511200.2000.2000.400
1232MBNick MickoskiH1810120.0560.0000.056
1330MBTerry SawchukM58000220.0000.0000.000
1424MBCecil HoekstraH400000.0000.0000.000

Käynnissä olevan NHL-kauden tilastot päivitetty viimeksi: Lokakuu 30, 2014